سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۷

گزارش ویژه

حقوق بشر اسلامی

حقوق بشر اسلامی

سواد با فرهنگ خیلی فرق دارد/ سواد داریم، فرهنگ چطور؟

سواد با فرهنگ خیلی فرق دارد/ سواد داریم، فرهنگ چطور؟

دلنوشته

دلنوشته

بهلول زمانه چه کسی بود

بهلول زمانه چه کسی بود

راه‌های نفوذ شیطان در انسان

راه‌های نفوذ شیطان در انسان

راه‌های نفوذ شیطان در انسان

 

آشنانیوز :سخنران حرم مطهر رضوی در جمع زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی حرم مطهر رضوی گفت: شیطان از چهار جهت پیش رو، پشت سر، سمت راست و سمت چپ به انسان حمله و او را گمراه می‌کند.   

 

 

به گزارش از پایگاه خبری تحلیلی آشنانیوز، حجت الاسلام جعفر اسلامی فر، سخنران حرم مطهر رضوی امروز با بیان این که شیطان از چهار جهت به انسان حمله و در او نفوذ می کند، اظهار کرد: از سمت جلو یعنی از طریق قیامت که در پیش روی ما قرار دارد انسان را فریب می دهد؛ شیطان با دور جلوه دادن زمان مرگ و قیامت زمینه را برای خوش گذارنی و لذت های دنیوی فراهم می کند و انسان به واسطه این خیال واهی که با مرگ فاصله زیادی دارد توبه را به تأخیر می اندازد.

 


وی افزود: از دنیا و اموالش تعبیر به جهت پشت سر شده که شیطان در انسان نفوذ می کند و انسان را از این موضوع که «باید دنیا را  پشت سر گذارد تا به آینده و حیات جاودانه پس از مرگ برسد» غافل می کند.

 


حجت الاسلام اسلامی فر بیان کرد: شیطان انسان را وابسته به دنیا می کند؛ او را علاقه مند به ثروت، شهرت، مقام و جایگاه های اجتماعی  می کند بدون آن که لحظه ای فکر کند همه این ها فانی است و باید بگذارد و برورد.

 


سخنران حرم مطهر رضوی اظهار کرد: از سمت راست و یمین یعنی از طریق حسنات و خوبی ها به انسان حمله می کند، از اعمال خیر و نیک انسان به عنوان ابزاری برای نفوذ در او استفاده می کند؛ شیطان به واسطه نمازهای مستحبی، زیارت ائمه، شرکت در مجالس معنوی، انفاق، صله رحم و صدقات جاری افراد آن ها را گمراه و به ظلالت می کشاند.

 


حجت الاسلام اسلامی فر خاطرنشان کرد: حتی کوچک‌ترین عبادت های انسان را به رخش می کشد و در ضمیر ناخودآگاهش او را نسبت به دیگری در برتری داده که منجر به کبر و غرور در انسان می شود.

 


وی ادامه داد: سمت چپ جهت دیگری است که شیطان به انسان حمله می کند یعنی با دعوت سیئات و بدی ها، انجام گناه و معصیت، حرام خواری، شرکت در مجالس حرام، تجمل گرایی، اسراف و تبذیر و سایر آن در انسان نفوذ می کند.


سخنران حرم مطهر رضوی تصریح کرد: سپس شیطان با این طرز فکر در انسان که «آلوده گناه شده ای و دیگر راهی به بهشت نداری» او را از درگاه و رحمت خداوند نا امید می کند، ناامیدی از رحمت خداوند خود کناه کبیره است و انسان هرچقدر گناهکار باشد نباید از درگاه خداوند نا امید باشد زیرا خداوند توبه واقعی را می پذیرد؛ فرد گنه کار اگر توبه کند خداوند گناهانش را می بخشد.(رسا)

 

افزودن نظر